Veido raukšlės ant kaktos išduoda amžių. Smulkias raukšles galima lengvai pašalinti atliekant korekcinius veiksmus namuose, o gilių raukšlių lyginimas reikalauja papildomų procedūrų.

Veiksmingumas pašalinant ar išlyginant veido raukšles tiesiogiai priklauso nuo jų pobūdžio ir gylio.

Raukšlių tipai ant veido:

• Išraiškos raukšlės. Jos gali pasirodyti 18-20 metų dėl aktyvios veido išraiškos.
• Dehidratacijos linijos. Dažni tiek jaunos, tiek brandžios odos palydovai.
• Giliai. Laikui bėgant mimikos raukšlės gilėja ir ilgėja, įgaudamos raukšlių formą.

Pavyzdžiui, jei paauglystėje plonos linijos prie akių greitai išnyko, tai laikui bėgant jos tampa ryškiomis, pastebimomis net ramybės būsenoje.

Raukšlių išvaizdos priežastys

Dar vienas svarbus veido raukšlių bruožas, lemiantis kosmetinių procedūrų, skirtų pašalinti su amžiumi susijusius pokyčius, sėkmę, yra jų prigimtis.

• Saulės spinduliai. Akiai nematomos ultravioletinės spinduliuotės poveikis sustiprina odos problemas ir pagreitina senėjimo procesą.

• Mimika. Didelis veido raumenų aktyvumas bėgant metams sukelia raukšlių atsiradimą aplink akis, burnos kampuose, ant kaktos ir išilgai nasolabialinės linijos.

• Lėtinis senėjimas. Po 20 metų žmogaus oda kasmet gamina mažiau kolageno ir elastino, kurie yra atsakingi už odos elastingumą ir tankumą.

• Senėjimas, susijęs su hormoniniu lygiu. Menopauzės metu raukšlės gilėja, o veido ovalas deformuojasi.

• Nepalankūs išorinės aplinkos veiksniai. Jie skatina laisvųjų radikalų, sunaikinančių odos ląsteles ir baltymų skaidulas odos sluoksniuose, veiklą.

Tik 20% su amžiumi susijusių pokyčių išprovokuoja genetika, likusius 80% sukelia neigiama išorinė įtaka, tai yra, šias problemas galima sumažinti, jei pradėsite rūpintis oda kuo anksčiau.

Ką daryti, jei ant veido ir kaklo jau yra daug raukšlių, o įprasti kremai ir veido masažo pratimai neveikia? Šiuo atveju bus aktuali plastinė chirurgija.

Plastinė chirurgija yra radikali chirurginė intervencija, kuria siekiama estetiškai koreguoti veido kontūrą. Pašalina bet kokio gylio raukšles ir su amžiumi susijusias deformacijas.