darbo pasiulymaiNe vieną kartą galvojote apie išvykimą į kitą šalį? Vis dar aplanko tokia mintis, kad vertėtų išbandyti savo jėgas kitoje aplinkoje? Kodėl to nepadarius žinant, kad atlyginimas bus didesnis? Darbo paieška neturėtų apsiriboti ties Lietuvos siena. Juk esame Europos Sąjungos nariai, o tai reiškia, kad sienų mus būti neturėtų. Tuo labiau, kad darbo paieškas palengvina ir specializuotos įmonės, kurios apdeda susirasti darbą kitose šalyse. Tad, jeigu tvirtai apsisprendėte išbandyti savo jėgas užsienio darbo rinkoje, tuomet štai ką turėtumėte žinoti.

Darbą lengviau susirasti su tam tikromis įmonėmis. Kai kurie žmonės patys ieško darbo užsienyje, tačiau neretai tos paieškos būna be vaisių. Taip yra dėl patirties trūkumo. Štai, jeigu kreiptumėtės į specialias įmones, jos tikrai jums padės. Darbo pasiūlymai su Headex gali būti pasirenkami pagal įvairius kriterijus. Pavyzdžiui, galite rinktis darbo pasiūlymus, kurie yra iš konkrečios šalies. Taipogi galite rinktis darbo skelbimus pagal darbo pobūdį arba atlyginimą. Atminkite, kad nemaža tikimybė, jog užsienyje pagal savo specialybę uždirbsite žymiai daugiau nei Lietuvoje. Tai patvirtina ir elementari statistika, kurią pateikia Eurostatas.

Tiesa, ieškant darbo užsienyje, svarbu tinkamai pasiruošti išvykimui. Jeigu rinksitės darbą kažkurioje ES šalyje, tuomet dokumentų ruošimas ilgai trukti neturėtų. Paprasčiausiai, jums nereikės jokių darbo vizų ir t.t. Matote, darbo jėga tarp Europos sąjungos šalių gali judėti nevaržomai. Tai reiškia, kad net ir asmens dokumento nereikės rodyti. Tačiau, jeigu kalba eina apie išvykimą į trečiąsias šalis, tuomet viskas bus sudėtingiau.

Kaip bebūtų, norint išvykti dirbti į kitą šalį, reikia turėti santaupų. Juk nenuvyksite į kitą šalį ir nemirsite badu kol gausite pilną atlyginimą? Ten atlyginimai mokami lygiai taip pat kaip ir kitur – mokama už praėjusį mėnesį. Tad, kažkiek laikot teks padirbti, o tik paskui gausite atlyginimą.

Aišku, ieškant darbo užsienyje per specialias agentūras viskas būna daug aiškiau. Jos pateikia visą reikalingą informaciją apie tą šalį ir siūlomą darbą. Jos taip pat gali pasirūpinti ir kitais klausimais.