Fasado apdaila rūpi ne tik tiems žmonėms kurie įsirenginėja naujus namus. Lygiai tie patys klausimai yra aktualūs ir tiems kurie planuoja namo renovaciją. Į ką krypsta vartotojų akys dabar? Kokios naujos ir senos patikimo medžiagos rinkoje laukia jūsų. Apžvelkime dailylenčių rūšis ir bendrą dailylenčių pasirinkimą Lietuvoje.

Kaip ir bet kurią kitą apdailos medžiagą, dailylentes renkamės pagal išvaizdą ir kainą. Tai reiški, kad pažvelgus į bet kurį namą, galime nuspręsti koks yra to žmogaus skonis ir kiek jis turi pinigų, ar bent jau kiek pinigų nepagailėjo savo namo fasadui. Fasadą apdailiname pagal jo projektą, vieniems labiau tinka tik plytos ar plytelės, kitiems medinė apdaila.

Vertinantys natūralumą visada renkasi medines dailylentes. Jos gali būti obliuotos ir neobliuotos, paviršių uždažyti arba tik tonuoti tam kad matytųsi medienos tekstūra. Medinės dailylentės turi savo galiojimo pabaigą nepaisant to kaip gerai jomis rūpinsitės. Bėda ta, kad mediena šiais laikais yra pjaunama visais metų laikais, o tai reiškia, kad vasara nupjautos eglės ar pušies mediena bus blogesnės kokybės nei tų kurios nupjautos žiemą. Vartotojams apie tai niekas nesako, todėl nenustebkite kad ir po 10 metų tvarkingai prižiūrėtos dailylentės dėl drėgmės supus tiesiog ant namo sienos.

Ką tokiu atveju rinktis? Šiek tiek pagelbės jei pasirinksite degintas dailylentes arba nenatūralias cemento ir medienos drožlių dailylentes kurios bent jau gausite gamintojo garantiją. Maumedžio dailylentės laikysis ilgiau net ir neapdirbtos tačiau, vėlgi, be garantijos nuo supuvimo. Kokius pasirinkimus dar turite?

Plastikinės dailylentės ir jų priedai visais laikais turėjo savo gerbėjų ratą. Kas įdomu, kad tai yra vyresnio amžiaus žmonės kurie į namo apdailą žiūri kur kas paprasčiau ir praktiškiau. Iš kitos pusės, kai reikia renovuoti namus, ne visada gali ant daug anksčiau paruoštos sienos sumontuoti norimą sienų dangą nes ji gali būti ir per sunki ar visiškai netinkamo tipo. Sienos paruošimas gali kainuoti dar nemenką dalį išlaidų tad pasiliekama prie senų laiko patikrintų sprendimų.

Plastikinės dailylentės yra lengvos ir joms nereikia stipraus karkaso. Senas dailylentes galima pabandyti nuplauti aukštos slėgio vandens srove su chemikalais, jei purvas ir grybelis įsisenėjo, pakeisti nebus sudėtinga. Plastikinės dailylentės yra viena ekonomiškiausių sienų dangų ir dėl to vertinama ne tik kaimuose bet ir mieste.