Didesnis paskolų skaičius metų eigoje duoda aiškų signalą – Lietuvoje daug žmonių buvo paveikti karantino. Šiuo metu išduotų paskolų skaičius yra akylai stebimas dėl to, kad neatsirastų didesnė rizika paskolas išduoti nemokiems asmenims. Paprastai kalbant, dabar greituosius kreditus išduodančios įmonės bei sutelktinio finansavimo platformos yra labai atidžiai stebimi priežiūros institucijų. Jos sulaukia gana nemažai dėmesio ir iš investuojančių į paskolas.

Greitieji kreditai Lietuvoje veikiančiose kreditų bendrovėse išduodami labai atidžiai vertinant asmenų paraiškas. Dar daugiau dėmesio paraiškų nagrinėjimo metu skiria sutelktinio finansavimo sistemos. Mat, pastarosiose pirmiausia reikia patiems išanalizuoti kliento paraišką, o tik paskui pateikti ją publikuoti norintiems investuoti.

Šiais laikais pasiskolinti pinigų greituoju būdu – žymiai sunkiau. Taip yra dėl gana aiškių aplinkybių, kurių niekas nenumatė. Pandemija smogė praktiškai visiems, bet ne visi buvo paliesti vienodai. Vieni nukentėjo labiau, o kiti mažiau. Dėl to besiskolinančių žmonių skaičius išaugo.

Greitieji kreditai šiuo laikotarpiu išduodami nenoriai

Daug į bėdą patekusių žmonių teigia, kad jie s buvo sudėtinga gauti paskolas. Taip pat kai kurie pastebėjo, kad skolinimosi sąlygos yra šiek tiek suprastėjusios. Kai kurie turi mokėti didesnes palūkanas nei buvo nustatyto anksčiau. Tai liečia naujas paskolas. Patys paskolų teikėjai neneigia, kad kreditų išdavimo sąlygos sugriežtėjo. Taip pat tvirtinama, kad klientams tenka mokėti didesnes palūkanas, o skolinimosi sumos – sumažintos.

Tiek sutelktinio finansavimo sistemose, tiek greitųjų kreditų bendrovėse matomas atidesnis paraiškų vertinimas. Kai kurios įmonės aiškiai nurodė kokie pokyčiai įsigalioja. Siekiant apsisaugoti nuo didesnių nuostolių, kai kurios sutelktinio finansavimo platformose pakėlė palūkanų normas vienu ar kitu procentų. Net ir aukščiausiai kredito reitingą turintiems žmonėms palūkanos kilo. Ką jau kalbėti apie sumažintas skolinimosi sumas. Jos sumažintos net ir nepriekaištingą reputaciją turintiems asmenims. Pabrėžiama, kad tokių prevencinių priemonių finansų įstaigos imasi ne šiaip, o pastebėjus išaugusį paskolų poreikį.

Išaugęs paskolų poreikis pastebimas dėl to, kad greitieji kreditai su kiekviena diena buvo imami vis dažniau.

Galiausiai buvo suprasta, jog taip yra dėl krizės ekonomikoje. Nors teigiama, kad Lietuvoje ekonomika smuks mažiausiai iš ES šalių, kai kurie ekspertai ragina nepasiduoti vien tik teigiamoms prognozėms. Būtina ruoštis ir blogesniam scenarijui. Ką tokiu atveju daryti paprastam žmogui?

Nurodoma, kad jokiais būdais nederėtų skolintis tik dėl to, kad paskui tokia galimybė nebepasitaikys artimoje ateityje. Didžiausia klaida būtų imti paskolą neapgalvotai ir tokiam pirkiniui ar paslaugai, kurie nėra labai svarbi ar būtina. Jeigu yra galimybė, patariama tiesiog atidėti stambesnius pirkimus. Tai padės užkirsti kelią didesnėms problemoms ateityje. Pavyzdžiui, jeigu netektumėte darbo, o tai reiškia – pajamų šaltinio, tuomet susidursite su sunkumais mokant įmokas.

Švaistyti santaupas nesąmoningiems pirkimams – kvaila. Jeigu norite pramogauti, patariama nuo to susilaikyti ir tiesiog išlaukti kol krizė pasitrauks. Greitieji kreditai galbūt jums ir atrodys tarsi išsigelbėjimas, jeigu bus bėda, bet turėkite galvoje, kad jį gauti ko gero bus neįmanoma, jeigu neteksite pajamų šaltinio. Tad, turimos santaupos turėtų būti laikomos juodai dienai. Norimų pramogų tiesiog reikės palaukti ir tiek.

Besidomintiems kokiais būdais reikėtų apsidrausti nuo problemų, tiesiog reikia suprasti, kad ateityje ekonominė krizė gali tik gilėti. Kaip tik bus dar sunkiau, tad ruoštis reikia jau dabar. Būtent dabar siūloma  vengti imti greituosius kreditus, leisti pinigus niekams. Tiesiog patariama laikyti pinigus prie savęs, nes didžiulė tikimybė, kad jų ateityje prireiks ir jums. Nepaisant to kokio esate amžiaus, rekomenduojama laikyti santaupas prie savęs ir paprasčiausiai nešvaistyti kodėl ekonominė padėtis šalyje ne pagerės.

Ekspertai teigia, kad greitieji kreditai ateityje gali būti išduodami dar sunkesnėmis sąlygomis, jeigu visas pablogės. Būtina suprasti ir tai, kad Lietuva yra priklausoma nuo išorinių veiksnių. Jeigu didesnę ekonominę krizę patirs didesni partneriai kitose šalyse, vadinasi tai atsilieps ir mums. Puikus pavyzdys buvo 2008 metų krizė, kuri prasidėjo būtent JAV ir išsiplėtė po visą pasaulį.