Šiuolaikinis parduodamų roletų asortimentas yra labai įvairus, ir dauguma jų gaminami pagal užsakymą. Tačiau teisingas roletų pasirinkimas lemia jų efektyvumą.

Roletai padeda vienu metu išspręsti dvi problemas. Pirma, jie veikia kaip patikima apsaugos priemonė nuo saulės spindulių. Antra, jie sugeba papuošti kambarį ir suteikti jam papildomo komforto.
Dizaineriams ir paprastiems pirkėjams suteikiamas didelis pasirinkimas nuo šviesos apsaugančių langų konstrukcijų – žaliuzių iki tradicinių ritininės konstrukcijos roletų.

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis roletus yra jų tipas. Nuo šio kriterijaus priklauso patogumas, išvaizda ir galimybė patogiai derinti su langų dizainu.
Šiandien yra keletas žaliuzių tipų: horizontalios, vertikalios, foto žaliuzės, klostuotos, daugialypės tekstūros, palėpės ir ritininės žaliuzės.

Jei nuspręsite pasirinkti žaliuzes langui, turite nuspręsti, ar jos bus horizontalios, ar vertikalios. Audinys, plastikas, metalas ar medis parenkami pagal kitus interjero elementus.

Kiekvienas tipas turi pliusų ir minusų, tačiau jiems visiems būdinga estetika, praktiškumas, paprasta priežiūra ir prieinama kaina. Dulkėms nuvalyti pakanka nuvalyti lameles ar audinį drėgna šluoste ir plovikliais.
Žaliuzės iš tam tikrų medžiagų tinka skirtingoms patalpoms. Virtuvėje geriau naudoti aliuminio arba plastiko žaliuzes. Medžiaginės konstrukcijos puošniai atrodo svetainėse, miegamuosiuose. Drėgnose patalpose – vonios kambariuose ir dušuose, geriau naudoti vandeniui atsparius plastikinius modelius.

Roletai gali būti montuojami tiek pradiniame projektavimo ar statybos etape, tiek eksploatuojant objektą.
Dauguma interjero dizaino specialistų sutinka, kad žaliuzės yra verta alternatyva užuolaidoms. Su jų pagalba patogu reguliuoti kambario apšvietimo lygį. Be to, užtikrinama oro cirkuliacija patalpose. Jų estetinę vertę taip pat sunku pervertinti, nes tinkamai pasirinkus spalvą, kompozicija atrodys harmoningai.

Taigi, šiuolaikinis žaliuzių tipų pasirinkimas, taip pat medžiagos jų gamybai yra įvairios. Tai leidžia pasirinkti geriausią variantą, kaip sukurti unikalų dizainą namuose, biure ir viešosiose erdvėse.