kablys priekabaiKetinate vykti į autoservisą, kad būtų pakeistos tam tikros detalės? Konkrečiau – kablys priekabai jau nebėra tinkamas naudojimui? Jeigu vykstate į servisą ir tikitės, kad ten už mažą kainą kablys priekabai bus pakeistas nauju, vadinasi smarkiai apsirinkate. Tai būtų pats neracionaliausias sprendimas. Jeigu jums prireikė automobilio kablio, tačiau jis jau nebėra tinkamas, jį galite pasikeisti kitu patys. Aišku, tam reikės skirti pinigų ir lėšų, tačiau tai bus taupiausias variantas. Bet, jeigu keisti patys nenorite, visada šį darbą galite perleisti specialistams. Žinoma, reikėtų elgtis kiek išmintingiau, nes tai padės sutaupyti ne vieną dešimtį ar šimtą eurų.

Kalbys priekabai gali būti pakeistas servisuose, tačiau žinokite, kad ten dalių kainos yra bene didžiausios. Jeigu vykstate ten ir galvojate, kad tuo pačiu ten galėsite įsigyti priekabos kablį už mažą kainą, vadinasi nelabai jomis domėjotės. Būtent servisuose dalių kainos yra aukščiausios, tuo labiau – ne visada klientai žino ką jiems sumontuoja specialistai. Tad, geriausia išeitis – įsigyti kablį patiems, o montavimo darbus perleisti profesionalams. Įsigyti priekabos kablį galite internetu arba atvykę į autodalių parduotuvę artimiausioje vietoje.

Patartina pirmiau pasižiūrėti ką šiuo metu siūlo specialios internetinės parduotuvės. Jose priekabos kabliai siūlomi pigiau nei kitur. Tuo labiau, dėl didelio parduotuvių pasirinkimo ten kainos yra ypač konkurencingos. Galite rasti netgi jūsų markei skirtą kablį su visa konstrukcija. Aiškiau kalbant, kabliai priekabai yra skirtingų tipų. Jeigu jums reikia pakeisti su visa konstrukcija, tuomet aišku, kad viskas kainuos brangiau. Tačiau, jeigu jums reikia tik paties kablio, tuomet kaina bus ženkliai mažesnė.

Priekabos kabliai gali būti pasirenkami ir pagal funkcionalumą. Pavyzdžiui, vieni kabliai yra montuojami visiškai t.y. viskas montuojama prie kėbulo ir vėliau nėra jokios galimybės to kablio nuimti. Štai, internetinės parduotuvės siūlo modernesnius gaminius. Jie pasižymi tuo, kad sumontavus kablį prie kėbulo, vėliau yra galimybė patį kablį nuimti per kelias sekundes, o pagrindinė konstrukcija liktų. Tai ypač patogus pasirinkimas tiems, kurie kablius naudoja ne visą laiką, ir kurie nori, jog automobilis atrodytų estetiškai.

Tiesa, tokią automobilių detales internetu pirkti reikėtų ne bet kaip. Visada reikia žiūrėti į visumą. Yra šiokios tokios nerašytos taisyklės, kurios leidžia išvengti nekokybiškų dalių įsigijimo bei apgavysčių. Pirmiausia, ką būtina padaryti, tai kruopščiai išanalizuoti kiekvieno pardavėjo reputaciją. Jeigu jau susidarėte potencialių el. parduotuvių sąrašą, būtinai paieškokite atsiliepimų apie kiekvieną. Iš to sąrašo braukite tas internetines parduotuves, kurios turi blogą reputaciją. Tada liks sąrašą tų pardavėjų, kurie atrodo patikimi ir galiausiai liks tik pasižiūrėti į kainos ir kokybės santykį.

Be abejo, ne ką mažiau svarbus yra pristatymo laikas ir mokestis. Kabliai priekabai sveria gana daug, o užsakant juos internetu, jie pristatomi per kurjerių tarnybas ar kitais būdais. Dėl to padidėja bendros išlaidos, net būtent pirkėjas apmoka pristatymo išlaidas. Jeigu perkate kablį su visą konstrukcija, tuomet aišku, kad pristatymas gali kainuoti gana daug. Tad, pasižiūrėkite kurioje el. parduotuvėje būtų taikomi mažiausi pristatymo mokesčiai nepaisant to, į kurį Lietuvos miestas viskas turėtų būti pristatyta. Galbūt netgi rasite tokių el. parduotuvių, kurios už pristatymą neims nė cento.

Kaip bebūtų, tokias automobiliams skirtas detales visada reikia pirkti atsižvelgiant į kokybę, o ne mažiausias kainas. Juk tokios detalės turėtų tarnauti kuo ilgesnį laiką, o mažos kainos to ilgo laikotarpio tikrai negarantuoja.