Šiais laikais širdies ligos yra vis dažnesnės. Tai yra normalu, žinant, kad prastėja žmonių mitybos įpročiai, mažėja judėjimas ir medžiagų apykaita. Žinoma, nereikėtų savęs kaltinti, kai atsitinka širdies problemos. Reikia tiesiog spręsti problemą ir žvelgti į ateitį optimistiškai. Tuo labiau, kai šiuolaikinė medicina siūlo puikių priemonių, padedančių lengvai diagnozuoti ligas ir įvertinti sveikatos būklę. Viena iš tokių priemonių yra holterio monitoravimas. Dalinamės informacija, kurią verta žinoti apie šį tyrimą.

● Kaip šis tyrimas veikia?

Holterio monitoravimo tyrimas – tai elektrokardiogramos stebėjimas vieną ar net kelias paras. Prie žmogaus kūno yra pritvirtinamas nedidelis aparatas, kuris atlieka širdies ritmo įrašymą ir stebėjimą. Po to šie duomenys yra analizuojami ir yra atliekami tyrimai. Gydytojų pagalba yra nustatomos potencialios ligos ir vykdomi tolimesni tyrimai.

● Kada gali prireikti Holterio monitoravimo tyrimo?

Širdies ligos dažnai pasireiškia įvairiais skausmais ir pokyčiais kraujyje. Jeigu jaučiate neįprastą kraujo spaudimą, pastovų nuovargį, galvos svaigimą, neįprastą nuotaikų kaitą ir galūnių nutirpimą – nedelskite. Užsiregistruokite vizitui pas gydytoją ir pasitarkite dėl holterio monitoravimo. Galbūt nieko nėra ir pasirodysite kvailai, tačiau bent jau būsite užtikrintas.

● Kur atliekamas tyrimas?

Kadangi tai yra šiek tiek specifinis tyrimas, jis atliekamas ne visose valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose. Be to, šiuo atveju yra reikalingas gydytojo specialisto siuntimas. Norintiems greičiau ir paprasčiau atlikti šį tyrimą galima kreiptis į privačias klinikas. Po gydytojo konsultacijos, holterio monitoravimo tyrimas gali būti atliktas net tą pačią dieną.

Šio tyrimo rezultatai matomi praktiškai iš karto. Žinoma, gali užtrukti kol gydytojai juos išanalizuoja ir padaro išvadas. Tačiau laikotarpis tarp tyrimo atlikimo ir gydytojo išvadų nėra ilgas.