Vargu ar kam nors yra malonu vaikštinėti privačiame kieme su žibintuvėliu. Stacionarus vietinės apšvietimas išsprendžia tris problemas vienu metu: jis yra lengvas, gražus ir svarbiausia – saugus.

Kad naktį būtų lengva saugu ir jauku vaikščioti kieme, reiktų apsvarstyti kiemo apšvietimo sistemą. Įsirengę takų ir kiemo apšvietimą, galite padaryti savo gyvenimą patogesnį.

Toks kiemo apšvietimas skirstomas į funkcinį ir dekoratyvinį.
• Funkcinis apšvietimas
Labiausiai prieinamas ir nebrangus apšvietimo būdas yra tolygiai paskirstyti lempas takais, šalia terasos ir garažo ar automobilio stovėjimo aikštelės. Kiemo ribos turėtų būti matomos net tamsiausiu paros metu, tai padės išlaikyti kraštovaizdžio objektų ir takų apšvietimo harmoniją.
• Dekoratyvinis apšvietimas
Prasidėjus tamsai, net pats įmantriausias vidinio lauko peizažas praranda savo individualumą. Dekoratyvinis apšvietimas lengvai pašalins šį trūkumą.

Jei turite tvenkinį, apšvietimas taip pat būtinas. Apšviesti baseinai, tvenkiniai, fontanai, laipteliai žavi savo pasakiškumu, sunku atitraukti akis nuo neįprasto gražaus reginio.Būtent toks apšvietimas dažnai vadinamas įspūdingiausia kraštovaizdžio dizaino technika. Ant takų pastatytos iki metro aukščio žemės lempos apšviečia mažus takelių ruožus ir pabrėžia žydinčių augalų grožį.

Terasoms ir pavėsinėms rekomenduojama naudoti švelniai išsklaidytą šviesą ir prislopintas šiltas spalvas. Šviesos pagalba galite vizualiai pakeisti privataus kiemo dydį: šalti atspalviai vizualiai padidina apšviestos teritorijos ribas, šilti priartina daiktus.Labai geras sprendimas yra erdvės zonavimas. Naudokite skirtingų spalvų lempas, kurios papildo viena kitą ir sukuria harmoniją.

Pasirūpinkite teritorijos apsauga ir sumontuokite lempas su judesio davikliais ar laikmačiais.
Norėdami sutaupyti elektros energijos, rinkitės saulės energiją naudojančias arba LED lempas.
Pasirinkite šviestuvus, pagamintus iš smūgiams atsparių metalų, turinčius aukštą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės.
Žinodami, kaip teisingai derinti šviestuvus savo sode galite sukurti harmoningą ir pilną šviesos ansamblį.