Miegamojo lova yra neatsiejama nuo mūsų miego kokybės, kas įtakoja ne tik gerą nuotaiką, bet ir sveikatos būklę. Miegamojo lovos pasirinkimas yra pakankamai atsakinga užduotis, nes šis sprendimas lems, kaip ilgai džiaugsitės nauja lova ir ar ji patenkins jūsų poreikius.

Kaip išsirinkti lovos dydį?

Rekomenduojama naują lovą pirkti atsižvelgus į senąją – jei esate įpratęs miegoti tam tikro dydžio lovoje, staigus pakeitimas gali įtakoti miego kokybę, bet 20 cm didesnė ar mažesnė lova neturėtų įtakoti jūsų miego įpročių.

Lovos dydis neatsiejamas nuo miegamojo dydžio. Svarbu apgalvoti ne tik esamą situaciją, bet ir perspektyvą – kaip jūsų miegamasis atrodys ateityje, ar neplanuojate šeimos pagausėjimo, kai kambaryje bus norima pastatyti mažyliui lovytę? O galbūt keisite kitus baldus? 

Svarbu palikti pakankamai vietos praėjimui ir pasirūpinti, kad netektų kentėti dėl kasdien erzinančio vietos trūkumo. 

Žinoma, svarbu ir tai, ar gyvenate vienas, ar su antrąja puse, o gal turite didelę šeimą, kuri subėga pas jus rytais į lovą – lovos dydis išsirenkamas itin individualiai, tad svarbu tiesiog atsakyti sau pačiam į tam tikrus klausimus, kad suprastumėte savo poreikius.

Kaip išsirinkti tinkamą lovos aukštį?

Lovos aukštis yra svarbi interjero detalė – būtina įvertinti miegamojo aplinką ir savo poreikius. Kai lova žema, iš jos sunkiau išlipti ir sunkiau į ją atsigulti. Lovai esant aukštai, labai patogu tiek atsigulti, tiek ir atsikelti, mažesnė tikimybė pažadinti partnerį. 

Renkantis lovos aukštį reikia atkreipti dėmesį tiek į aplinką, tiek į savo ir partnerio poreikius ir rasti bendrą kompromisą.

Kam reikalinga patalynės dėžė?

Patalynės dėžė padeda palaikyti tvarką namuose – čia galima sudėti patalynę ar rečiau naudojamus daiktus, taip atlaisvinant vietą spintoje ar kt. Kokios būna patalynės dėžės?

Ištraukiami stalčiai

Tokiai lovai prireiks daug vietos kambaryje, nes norint ištraukti po lovą esantį stalčių, reikia erdvės. Tačiau jeigu vienas lovos kraštas yra glaudžiamas prie sienos, tai šis variantas puikiai tinka.

Čiužinio pakėlimas 

Čiužinys gali būti pakeliamas tiek iš šono, tiek ir iš galo. Iš esmės, tokios lovos nereikalauja papildomos vietos. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad čiužinio pakėlimas iš šono labiau tinka, kai vienas lovos šonas priglaudžiamas prie sienos. Tuo tarpu esant čiužinio pakėlimui iš galo, svarbu, jog prie lovos būtų galima prieiti iš visų pusių.

Išorinės patalynės dėžės

Neturint patalynės dėžės lovoje arba esant poreikiui turėti daugiau vietos kur susidėti daiktus, išorinės patalynės dėžės yra puikus pasirinkimas. Tai gali būti didesnio dydžio patalynės dėžės ar pufai ant kurių galima ir atsisėsti. 

Kadangi išorinės patalynės dėžės būna įvairių dydžių, spalvų, dizainų, tai sau tinkamą ras kiekvienas.

Pabaigai

Nors išsirinkti gerą lovą nėra labai paprastas dalykas, tačiau atsakę į tam tikrus klausimus, tikrai rasite atsakymą, kokios lovos jums reikia ir beliks ją išsirinkus įsigyti.

Straipsnis paruoštas pagal minimalist-store.com