Prieš pirkdami elektros generatorių, galbūt norėsite šiek tiek išsitirti rinką. Galite patikrinti informaciją apie skirtingus gamintojus ir jų siūlomus modelius. Vieni elektros generatoriai gamina daug elektros energijos, o kiti gali pateikti tik minimalų kiekį. Daug kas gali priklausyti nuo jūsų norų, susijusių su funkcijomis, kurias turėtų atlikti jūsų generatorius, taip pat nuo jūsų namų ar biuro dydžio. Jūsų tikslas yra pasikalbėti su keliais generatorių tiekėjais, išgirsti tyrimų apžvalgos ir atsiliepimų apie šiuos produktus ir surinkti kuo daugiau informacijos, kad būtų priimtas sprendimas. Taip pat turėtumėte stebėti kainas, kad pasirinktumėte geriausią variantą.

Net jei gyvenate vietovėje, kur elektros energijos tiekimas nutrūksta retai, vienoje iš šių situacijų galite apgailestauti, kad neturite generatoriaus. Blogai, jei taip nutinka žiemą, nes jūsų namas nebus šildomas. Blogai, jei taip nutiks vasarą, nes jūsų šaldytuvas gali atitirpti. Bet kokiu atveju patartina turėti elektros energijos generatorių, kad tokiais atvejais būtumėte saugūs.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą generatorių pagal galią. Viena vertus, jei pasirinksite per silpną generatorių, nutrūkus elektros energijai, jis negalės užtikrinti būtiniausių prietaisų veikimo. Be to, perkraunant generatorių, gali būti sugadintas ir pats generatorius, ir prie jo prijungti prietaisai.

Kita vertus, jei pasirinksite per galingą generatorių, jo pirkimui, montavimui, priežiūrai, remontui išleisite daugiau pinigų, nei reikia. Pasirinkus per galingą generatorių, gali prireikti didelių ir nereikalingų išankstinių išlaidų.
Jei norite įsigyti energijos šaltinį savo namų apšvietimui, galite pasirinkti palyginti mažą energijos generatorių.
Įrenginiai su judančiomis dalimis, pavyzdžiui, ventiliatorius ar vėjo pūtiklis, įjungdami sunaudoja daug elektros energijos, tačiau tolesniam veikimui nereikia didelių elektros energijos sąnaudų. Jei į planuojamus naudoti prietaisus įeina elektriniai varikliai, turite tris kartus padauginti šių variklių arklio galią, kad nustatytumėte reikalingą pastovią apkrovą.