Dažnai girdime apie atsirandantį kažkokį naują kompiuterinį virusą, kirminą arba kenkėjišką programą, skirtą informacijai mūsų įrenginiuose sunaikinti. Deja, kai kurie iš mūsų ne tik girdėjome, bet patyrėme tai patys. Įmonės kasmet praranda milijonus bandydamos išspręsti galimus virusų atvejus, tačiau turėdami tinkamą antivirusinės programinės įrangos programą, galite apsaugoti savo įrenginį ir jame saugomą informaciją.

Antivirusinė programinė įranga yra kompiuterio apsauga nuo virusų ir yra skirta užkirsti kelią ir imtis veiksmų, kad iš kompiuterio nukenksmintų ar pašalintų kenkėjišką programinę įrangą, tokią kaip, virusus, kirminus ir Trojos arklius. Be to, tai gali užkirsti kelią nepageidaujamai šnipinėjimo programai ir pašalinti ją.

Nemokama antivirusinė, kada reikia rimtesnės?

Nors galite pagalvoti, kad jūsų kompiuteris yra saugus tol, kol nesilankote neaiškiose svetainėse, tačiau įsilaužėliai turi daug daugiau būdų patekti į visus jūsų kompiuterius, todėl jums reikia patikimos antivirusinės programos, o nemokama antivirusinė programa ne visada gelbsti šiais klausimais.

Jei virusas patektų į jūsų kompiuterį, pasekmės gali būti rimtos. Virusai gali sukelti daugybę kenkėjiškų veiksmų. Jie gali sugadinti jūsų įrenginį, šnipinėti jus per internetinę kamerą arba stebėdami asmenines paskyras.

Įsilaužėliai gali naudoti virusus, kad pavogtų jūsų asmeninę informaciją, pradedant nuo prisijungimo prie paskyros ir baigiant finansine informacija. Tada tai gali būti naudojama tapatybės vagystėms, sukčiavimo ir kitiems nusikaltimams vykdyti. Dėl šių galimų pasekmių tinklo apsauga dabar yra svarbesnė nei bet kada anksčiau.

Antivirusinė programinė įranga skenuoja gaunamus failus ar kodą, kuris perduodamas per jūsų tinklo srautą. Įmonės, kuriančios šią programinę įrangą, sudaro didelę jau žinomų virusų ir kenkėjiškų programų duomenų bazę ir moko programinę įrangą juos aptikti, pažymėti ir pašalinti.

Kai failai ir programos patenka į jūsų kompiuterį ir iš jo, antivirusinė programa palygina juos su savo duomenų baze, kad rastų atitikmenų. Panašios ar identiškos duomenų bazei programos išskiriamos, nuskaitomos ir pašalinamos.