Pacientams po operacijų ir traumų yra taikoma reabilitacija, jos metu yra būtinas gydomasis masažas, taip pat jis taikomas norint išvengti ar sumažinti nugaros, kaklo, pečių skausmo. Gydomąjį masažą pasirenka, žmonės dirbantį sėdimą darbą arba norintys pagerinti limfinės sistemos darbą, suaktyvinti medžiagų apykaitą. Masažas veikia visą žmogaus organizmą: pašalina stresą, įtampą, nuovargį, patobulina kūno formas, sumažina skausmus ir pan. Pacientui didelę reikšmę turi reguliarus masažas, net ir trumpalaikis masažas atstato organizmą, kelia bendrą organizmo tonusą, atpalaiduoja ir pagerina savijautą. Visas žmogaus organizmo funkcijas reguliuoja nervų sistemą, todėl masažai gali arba padidinti arba sumažinti nervų sistemos dirglumą.

Klasikinis gydomasis masažas

Pats populiariausias ir dažniausiai atliekamas klasikinis masažas. Jis padeda atkurti įvairias sutrikusias organizmo funkcijas, suaktyvina medžiagų apykaitą, padeda gydyti kai kurias ligas, didina raumenų elastingumą, padeda juos atpalaiduoti.

Gydomasis pėdų ir kojų masažas

Žmogaus kojų padai turi daugybę biologiškai aktyvių taškų. Juos masažuojant galima pašalinti galvos skausmus, pagerinti miego kokybę. Masažas atliekamas ne tik pėdai, bet ir pirštams, čiurnai ir blauzdai, ypač pagerina kojų būklę, kai yra išsiplėtusios venos, pagerina raumenų bei raisčių lankstumą.

Gydomasis nugaros masažas

Nugaroje išsidėstę stambieji nervai ir nugaros masažas labai svarbus žmogaus organizmui. Masažuojant nugarą veikiama ir nervų sistema, vidaus organai, padeda įveikti įvairias ligas, net ir profilaktiškai nugaros masažas reikalingas, nes jis padeda sustiprėti fiziškai, sustabdo įvairius negalavimus.

Pečių juostos gydomasis masažas

Pečių juostos masažas rekomenduojamas pašalinti įtampai, dažnai taikomas dirbantiems sėdimą darbą. Žmonėms dirbantiems prie kompiuterio įsitempia kaklo bei pečių juostos raumenys atsiranda skausmas, o masažas padeda atpalaiduoti raumenis, pašalinti nuovargį, sumažinti stresą ir pagerinti kraujotaką.

Sportinis gydomasis masažas

Šis masažas gali būti atliekamas visam kūnui arba atskirom kūno dalims, pvz., kojoms, nugarai, pečių juostai nuo kurių būtina pašalinti esamą problemą. Sportinis masažas atliekamas sportininkams ir ne tik sportininkams turintiems įvairiausių problemų, susijusių su nugaros, sprando skausmais.