Daugumą norinčių pradėti verslą, sulaiko nežinomybės baimė, o ne mintis, ar esame pakankamai kompetentingi, ar pakankamai protingi, ar sugebėsime sukurti savo verslą. Kaip ir bet kurioje kitoje veikloje, gebėjimas valdyti, būti viršininku ir užsiimti verslu yra tik įgūdžiai, atsirandantys su laiku ir patirtimi. Gera pradžia yra daugiau pasitikėjimas ir įkvėpimas, o ne darbų sąrašas. Dėl šios priežasties pirmiausia reikia sužinoti, ką galite padaryti, kad prisitaikytumėte prie savo verslo kūrimo.

Galite pradėti nuo nulio, nes kiti tai daro. Ar manote, kad šalies verslą valdo tik didžiųjų verslo oligarchai ar genijai? Bet tai nėra taip. Verslo organizavimui nereikia specialaus išsilavinimo. Jums tiesiog reikia turėti idėją, norą mokytis ir prisitaikyti bei gebėjimą veikti!

Galite atidaryti savo mažą verslą, nes yra verslas, idealiai tinkantis jūsų pomėgiams, patirčiai, pomėgiams ar jūsų veiklos sričiai. Nuosavo verslo pradžios problema iš tikrųjų kyla dėl verslo idėjos sukūrimo, popieriaus ir pinigų problemų sprendimo. Atsižvelgiant į finansinių išteklių kiekį šiuolaikiniame pasaulyje, turėtų būti lengva rasti pradinį kapitalą naujam verslui, ypač jei norite sukurti efektyvų verslo modelį arba eiti su minimalaus funkcionalumo produktu rinkos keliu.
Norėdami įvertinti, ar verta pradėti verslą, ar ne, atsakykite sau į kelis klausimus.

Ką aš siūlau klientams?

Pabandykite nešališkai įvertinti, ar jūsų produktas ar paslauga reikalingi klientams ir kuo jie skirsis nuo panašių produktų ir paslaugų.

Kam pasiūlysiu savo produktą?

Raskite savo tikslinę auditoriją – tuos, kuriuos galbūt domina jūsų produktas. Turite pristatyti savo potencialų pirkėją: lytį, amžių, šeimyninę padėtį, socialinę padėtį.

Kur aš parduosiu savo produktą?

Galbūt jūsų auditorija yra įpratusi viską pirkti internete, o gal jūsų produktą reikia paliesti ar išbandyti – tada jums reikės vietos parduotuvei.

Kiek tai kainuoja?

Apsvarstykite, kokia kaina parduosite produktą. Atminkite, kad turite padengti visas išlaidas ir gauti pelno.