Šiluma ir komfortas nuosavame priklauso nuo šildymo sistemos pasirinkimo. Šildymas ir šildymo sistema nuosavame name turi atitikti tokias savybes kaip: patikimumas, saugumas ir efektyvumas. Prieš įsigydami sistemos elementus, turite išanalizuoti visas rinkoje siūlomų variantų atmainas, jų veikimo principus ir diegimo ypatybes. Tuo pačiu nepamirškite apie naudojamus degalus, jų kainą ir prieinamumą.

Dar neseniai patalpų šildymui buvo naudojamos centralizuotos karšto vandens šildymo sistemos. Oro šildymas, plačiai paplitęs užsienyje, mūsų šalyje buvo naudojamas retai. Tačiau dabar vis daugiau klientų teikia pirmenybę, nes jame nėra tokių tradicinių šilumos tinklų trūkumų kaip apčiuopiami šilumos nuostoliai transportavimo metu, reguliavimo sudėtingumas, inercija, nuotėkio rizika ir amžinas remonto poreikis.

Oro šildymo sistemos pagrindas yra šilumos generatorius. Pagrindiniai jo elementai yra degiklis ir šilumokaitis. Dėl tiesioginio šilumos mainų oras pašildomas ir tiesiogiai arba per ortakių sistemą tiekiamas į patalpas.
Jums tiesiog reikia įrengti šildytuvą tinkamoje patalpoje ar net lauke, įrengti oro kanalų sistemą, skirtą pašildytam orui tiekti, ir kaminą. Jei šildytuvas sumontuotas tiesiai toje patalpoje, kur reikalingas šildymas, užduotis tampa dar lengvesnė. Šiuo atveju reikia tik prijungti šilumos generatorių prie tinklo.

Eksploataciją būtina atlikti tik kartą per metus prieš šildymo sezoną – atlikti šildytuvo techninę apžiūrą ir jei reikia, išvalyti šilumokaitį. Akivaizdu, kad apie jokį degaus skysčio nutekėjimą, galintį pakenkti jums ar jūsų turtui, negali būti nė kalbos, nes tai yra oras.

Taip pat tarp oro šildymo privalumų reikėtų pažymėti jo integravimo su kitomis klimato kontrolės sistemomis galimybę. Pavyzdžiui, derindami jį su ventiliacijos sistema, galite tiekti dalinį lauko oro srautą į kambarį. O vasarą, išjungus šildymą, oro šildytuvą naudokite kaip tiekiamo vėdinimo įrenginį.