Automobilio pirkimas yra labai svarbus ir atsakingas žingsnis. Tačiau koks patikimas ir kokybiškas jis bebūtų, tačiau nei vienam savininkui nepavyksta apsieiti be tam tikrų dalių keitimo. Kaip ir bet kurio mechanizmo, automobilio dalys dėvisi, ir laikas nuo lako tenka rūpintis jų keitimu. Ir jei kai kurių tarnavimo laikas yra pakankamai ilgas ir ji netgi įmanoma numatyti, tai yra ir tokių, kur viskas priklauso nuo daugybės veiksnių ir niekada neaišku kiek laiko pavyks jomis naudotis iki sekančio keitimo.

Suprantama, kad dažniausiai susidėvinčios dalys yra tos, kurias tiesiogiai veikia tiek išoriniai veiksniai, tiek ir kitos dalys. Tokie elementai, kurie patys nejuda arba būna labai retai naudojami, dažniausias tarnauja labai ilgai.

Tarp detalių, kurias keisti tenka dažniau nei kitas galima išskirti šias:

• Padangos – ko gero didžiausias apkrovas atlaikančios automobilio dalys. Visgi net ir pačios brangiausios padangos, geriausiu atveju tarnaus kelis sezonus, po kurių teks rūpintis nauju komplektu. Žinoma jei rinksite padangas pagal sezoną ir vairuosite atsargiai, tai galėsite jomis naudotis kiek ilgiau.

• Akumuliatorius – nepriklausomai nuo gamintojo ar modelio tai yra ribotą tarnavimo laiką turinti automobilio dalis ir net ir labai gerai prižiūrimas, tačiau ankščiau ar vėliau teks rūpintis nauju įrenginiu. Tačiau net ir vieni-kiti papildomi tarnavimo metai įmanomi, jei laikysitės rekomendacijų, padedančių užtikrinti akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

• Lemputės – ypač naudojamos žibintuose, labai dažno keitimo reikalaujantys elementai. Čia deja nėra jokių priemonių padėsiančių prailginti jų gyvavimo laiką, nebent tik kai kurių gamintojų kokybiškesnė produkcija, kuri tarnauja ilgiau.

Automobilių valytuvai, arba jų gumos. Taip pat gan dažnai keičiamas elementas, tik dėl to, kad retas jais deramai rūpinasi. Visgi jie irgi labai priklauso nuo oro sąlygų ir retai pavyksta išvengti jų keitimo ilgiau nei 2-3 sezonus.