Kiekvienas šeimininkas gali turėti savo pageidavimą, kai kalbama apie svarbius šunų maisto ingredientus. Kai kurie gali sutikti, kad geriausia rinktis tikrą mėsą, kiti sutelks dėmesį į maisto paiešką be užpildus.

Apskritai yra keletas pagrindinių ingredientų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis kokybišką maistą šunims.

Šunys yra mėsėdžiai

Idealu rasti šunų maistą su tikra mėsa. Iltiniai šunys yra mėsėdžiai ir reikalauja, kad mėsa patenkintų ne tik alkį, bet ir natūralius instinktus. Etiketėje turėtų būti ne tik nurodoma, kad joje yra mėsa ar paukštiena, o vietoj to turėtų būti patikrinta, iš kokio gyvulio mėsa gaunama, pavyzdžiui, aviena, vištiena ar jautiena.

Gyvulinė mėsa

Mėsos ingredientai Nr. 1 ir Nr. 2. Daugumoje pusiau padoraus šunų maisto pirmasis ingredientas bus gyvulinė mėsa, o gerame sveikame maiste – antras ingredientas. Šunims reikalingas didelis mėsos baltymų kiekis. Sudedamųjų dalių sąrašo viršuje matant atpažįstamą mėsą, nurodomas tinkamas vidutinio ar daug baltymų turintis šunų maistas.

Maistinė vertė

Užpildai apima, pavyzdžiui, šalutinius javų produktus, kukurūzų sėlenas ir žemės riešutų lukštus. Šie užpildai gali greitai užpildyti šunį, tačiau jie prideda labai ribotą maistinę vertę.

Chemikalai

Dirbtiniai konservantai yra chemikalai, dedami į šunų maistą, kad jis ilgiau tarnautų. Tai yra nesveika vartoti ir vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant daugelį naminių gyvūnėlių sveikatos problemų.

Tikros rūšies daržovės

Šunims daržovių reikia taip pat, kaip ir žmonėms. Geriausia ieškoti šunų ėdalo, kuriame būtų išvardyti tam tikros rūšies daržovės iš kelių pirmųjų ingredientų. Vienintelio reikėtų vengti kukurūzų, nes šunims juos sunku virškinti ir paprastai jie naudojami kaip užpildas.

Kardiomiopatija

Neseniai pasirodė nauji tyrimai, įspėję savininkus apie stulbinantį išsiplėtusios kardiomiopatijos (DCM) šunų padaugėjimą.

Dėl šio DCM padidėjimo kyla daug painiavos ir nesusipratimų. Kai kurie veterinarijos gydytojai mano, kad problemą sukelia BEG dietos („Boutique“, „Exotic“, be grūdų). Kai kurie įtaria, kad ingredientai, naudojami grūdams pakeisti be grūdų dietose (pvz., lęšiai, avinžirniai, bulvės).

Tyrėjai dar neatrado, kas yra pagrindinė priežastis, ir nors skirtingi žmonės turi įvairių teorijų, galutinio atsakymo nėra. Užuot kaltę suvertė dėl konkrečių ingredientų, tai gali būti ingredientų sąveika, terminis apdorojimas ar maisto perdirbimas.

Augaliniai baltymai

Paprastai, kaip visada, geriausia yra šerti savo šunį aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymais ir vengti šunų maisto, kurio pagrindiniai baltymų šaltiniai yra augaliniai baltymai.

Geriausia pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju apie visus susirūpinimą keliančius klausimus, nes jie yra informuoti apie naujų tyrimų rezultatus. Kalbėkite su savo veterinaru apie jūsų šuns mitybą yra dvigubai svarbu veislėms, kurioms yra didesnė rizika susirgti DCM (Dobermano pinčeris, boksininkas, airių vilkšunis, dogas ir kt.)

Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti tam, kad Jūsų šuniukas gautų sveiką ir vitaminais praturtintą maistą. Sekite šiuos patarimus ir galite būti tikri, kad augintinio sveikata bus tikrai gera.

Daugiau informacijos apie šunų maistą ir maitinimą galite rasti dimedium.lt