Komfortas namuose priklauso nuo kelių veiksnių, kiekvienas kurių savaip įtakoja tiek gyvenimo kokybę, tiek ir žmonių savijautą ir nuotaikas. Neabejotinai asmeniniai santykiai yra labai svarbūs, kuriant komfortą, tačiau jokiu būdu negalima nuvertinti ir kitų veiksnių, kurie iš pirmo žvilgsnio atlieka labiau pagalbinę funkciją. Vienas tokių yra kokybiškas vėdinimas, be kurio atmosfera namuose gali tapti ne tik mažiau komfortiška bet ir netgi kenksminga. Deja, bet apie šį veiksnį žmonės susimąsto pakankamai retai. Tačiau oro kokybės įtaka mūsų savijautai yra įrodyta jau labai seniai ir tai liečia ne vien darbo, tačiau ir gyvenamąsias vietas. Juk čia praleidžiame didžiąją savo gyvenimų dalį ir norint jaustis kaip įmanoma geriau, labai svarbu susimąstyti apie oro, kuriuo kvėpuojame kokybe.

Pagrindinė vėdinimo sistemos užduotis – tai panaudoto oro pašalinimas iš patalpų į lauką ir šviežio oro patekimo į patalpas užtikrinimas. Jei šie procesai vyksta netinkamai tai labai greitai namuose bus per didelė smalkių ir anglies dioksido koncentracija. Tai ypač aktualu nuosavų namų šeimininkams, naudojantiems šildymui kietojo kuro židinius. Žinoma patalpas galima vėdinti ir atveriant langus, ir tokiu būdu užtikrinant oro masių judėjimą. Visgi tai nėra labai patogus būdas, o ir už lango esantis oras ne visada būna pats švariausias arba labai tinkamas komfortiškesnėms gyvenimo sąlygų užtikrinimui.

Blogai vėdinamose patalpose greitai pradeda kauptis drėgmė, kuri savo ruožtu tampa pelėsio atsiradimo priežastimi. Tokiu atveju kenčia ne tik sienų ar lubų danga, bet ir mūsų sveikata. Pastovi oro cirkuliacija padeda išvengti drėgmės pertekliaus ir pašalina nemalonius kvapus, kurie gali dirginti ir kelti nemalonius pojūčius. Žinoma nereikėtų pamiršti ir apie dulkes bei jų sukeliamas alergijas ir kitus negalavimus. Vėdinimo sistema, nors ir kartais nepastebima, tačiau tikrai gali tapti neatsiejama komforto užtikrinimo namuose priemone.