Nors darbuose daugelis kasdien praleidžiame ilgas valandas, retai kada susimąstome apie tai kokie baldai mus ten supa ir kokią įtaką jie turi mūsų savijautai. Tačiau šis klausimas jau daugelį metų yra vienas svarbiausių biuro baldų gamintojams, kurie deda daug pastangų, siekiant pagaminti pačius tinkamiausius modelius šiuolaikiniams biurams. Tad nenuostabu, kad renkantis stalus. Kėdes ar lentynas į naują biurą, tenka susidurti su terminais, kurie dar prieš kelis dešimtmečius net neegzistavo.

Kiekvienas sutiks, kad jausmas persėdus iš paprastos kėdės, prie kurios per daugybę metų būname pripratę į patogią ir reguliuojamą, pradedame suprasti kaip nekokybiškai sėdėjome visą laiką. Nors kitų baldų nenaudojame tiek daug, tačiau ir jie gali lemti daug mūsų pojūčiams darbe.

Vienas iš naujausių terminų, be kurio praktiškai neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinių biuro baldų – tai ergonomija. Tai yra mokslas kuris tiria žmogaus psichofiziologines galimybes ir ypatumus, ir kurio pagalba siekiama kurti daiktus, kurie padeda užtikrinti didesnį komfortą. Tačiau ergonomiški baldai nebūtinai yra patys minkščiausi ir patogiausi iš pirmo žvilgsnio. Pagrindinė jų paskirtis yra užtikrinti, jog žmogaus kūnas būtų tokioje padėtyje, kuri nekurtų papildomų apkrovų probleminėms zonoms, tokioms kaip nugara, kaklas ir sąnariai. Taip atsirado kėdės, kuriose galima reguliuoti praktiškai viską, nuo sėdimos dalies aukščio iki atlošo kampo ir atstumo tarp porankių.

Tas pats liečia ir šiuolaikinius stalus, kurie geba augti ar susitraukti, priklausomai nuo prie jo sėdinčio žmogaus fiziologijos. Funkcionalumas – dar vienas svarbus žodis šioje srityje. Stengiamasi, kad baldai galėtų maksimaliai patenkinti kiekvieno besinaudojančio jais poreikius. Tokių baldų pavyzdžių galima rasti čia, o įrenginėjant darbo vietas pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tai kaip jose jausis darbuotojais, o tik vėliau apie bendrą vaizdą, kurį jie kurs.