Visame pasaulyje ir Lietuvoje jau įprasta kreiptis į agentūras renkantis personalą. Ilgai nagrinėti kandidatų gyvenimo aprašymus, susitikti su visais asmeniškai, atlikti kelis interviu etapus, ne kiekvienam vadovui įveikiamas darbas, dėl laiko trūkumo.

Vis labiau paplitusi praktika susirasti darbą per simplika.lt Logika aiški, kuo greičiau priimami sprendimai, tuo greičiau samdomas darbuotojas pradės dirbti.

Greitai įdarbinamos įmonės įgyja reikšmingą konkurencinį pranašumą: sumažina našumo nuostolius, atsirandančius dėl tam tikro verslo proceso prastovų, ir pašalina darbuotojų, perimančių laisvas pareigas, perteklių.
Be to, suveikia psichologinis veiksnys, kuris taip pat padeda darbdaviui sutaupyti pinigų. Emociniai kandidatai dažnai taip nori pakeisti darbą per vieną dieną, kad galėtų pasitenkinti šiek tiek mažesniu atlyginimu.
Agentūros skiria daug laiko vertinant darbuotojo kompetencijas ir kvalifikaciją. Pradinį patikrinimą atlieka per kelias sekundes, įvertinant kandidatą naudojant nuotrauką ir kelis paprastus kriterijus. Pavyzdžiui, pakanka patikrinti, ar kandidatas turi panašią darbo patirtį ir neturi teistumo.

Agentūros turi galimybę siūlyti darbus tiems, kurie gyvena netoliese. Idealus atstumas yra nuo pusantro iki dviejų kilometrų, kurį bet kokiu oru galima lengvai įveikti pėsčiomis. Jei būsimos darbo vietos vieta yra tokia svarbi, tai kodėl gi nenaudojant šio kriterijaus kaip pagrindinio ieškant kandidatų? Tarnyba dirba pagal geografinę vietą ir siūlo kandidatui tik tuos darbdavius, kurių darbas yra arčiausiai jo.

Trumpam pokalbiui pakaks, kad patyręs agentūros dabuotojas suprastų, ar kandidatas atitinka bendruosius reikalavimus, keliamus adekvatumui, mandagumui ir sumanumui. Paraiškose personalo paieškai gali susitikti ir bendrauti su pareiškėju už akių, naudodamiesi integruota pokalbių funkcija. Keli paprasti klausimai apie tai, kur kandidatai dirbo, kiek laiko, kur mokėsi, kokius įgūdžius turi, parodė, kaip kandidatai yra kompetentingi, raštingi ir suinteresuoti nauju darbu.