Kokybišką maistą katėms patariama pirkti spelializuotose gyvūnų parduotuvėse, veterinarijos vaistinėse, specialistai jums suteiks visą reikalingą informaciją. Dauguma veterinarijos vaistinių turi savo internetines parduotuves. Didžiausia pašaro kaina nereiškia, kad jis geriausios kokybės, svarbiausia atkreipti dėmesį į jo sudėtį, reikėtų vengti cukraus, druskos, dirbtinių skonių, saldiklių, nes šis produktai neduoda jokios naudos augintinei, o tiktai privilioja, pripratina prie tokio maisto. Maiste, kuriuo sudėtyje naudojami tik mėsos šalutiniai produktai, pav: kanopos, paukščių kojos ir kt. neturėtų būti maitinami gyvūnams, kokybiškame sausame kačių maiste, grūdų gali būti tik minimalus kiekis, o didesnę dalį maisto sudaro: ankštiniai augalai, daržovės nesaldūs vaisiai, uogos. Rinkites maistą kuriame yra gyvūninės kilmės produktų žuvies ar paukštienos.

Kačių maitinimo grafikai

Maitinančioms katėms ir kačiukams maistas dubenėliuose gali būti laikomas visą dieną, o suaugosios katės turėtų gauti normuojamą maistą, nes laukinėmis sąlygomis katė maisto gautų 1-2 kartus per dieną. Trumpi badavimo periodai naudingi, nes gyvūno organizmas išsivalo nuo nereikalingų medžiagų, kraujas ir energija naudojama ne virškinimui, o kitoms kūno dalims, pav., badavimo laikotarpiu labai paspartėja gijimas. Trumpas badavimas, kurį gyvūnai gauna tarp dviejų maitinimų, jų žarnynas, inkstai, plaučiai išsivalo, katės organizmas pašalina nuodingas medžiagas. Patariama katei pavalgius, nepalikti maisto dubenėlyje, nes maistas sensta ir jos smegenis pastoviai ruošiasi virškinimui, o tai nėra naudinga jų organizmui, todėl maistą reikėtų duoti 2 katrus per dieną.

Sausas maistas katėms

Sausas maistas katėms labiausiai populiarus gyvūnams šerti, nes maisto paprastos laikymo sąlygos, nereikia šaldytuvų, ypač patogu gyvūnų augintojams keliaujant kartu su augintiniu, maistas negenda, o gyvūnas visada bus sotus. Kačių sausas maistas skirstomas: ekonominės klasės, premium klasės ir super premium klasės kačių maistą. Ekonominės klasės maistas, pigiausias ir dažniausiai parduodamas prekybos centruose. Šis maistas katėms turi mažai maistinės vertės, jame daug dirbtinių dažiklių, konservantų. Geriausiomis maistinėmis savybėmis pasižymi premium ir super premium klasės kačių maistas, jame subalansuotas maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų kiekis.