Nagai yra kiekvieno asmens vizitinė kortelė. Jei jūsų rankos yra tvarkingos, tai rodo, kad jūs rūpinatės savimi ir savo išvaizda.
Meistras savo veiklą pristato savo instrumentu. Klientų požiūris į specialistą priklauso nuo jo kokybės, lygio, naudojamų įrankių išsamumo. Po pirmo apsilankymo žmogus pagal manikiūro kokybę nustato, ar vėl grįš pas šį žmogų, ar ne.

Yra pagrindinis elementų ir įrankių rinkinys, reikalingas manikiūrui atlikti. Jei analizuosite procedūros etapus, galite nustatyti svarbiausias profesionalias priemones ir įrangą, kurios pirmiausia reikės meistrui.

Svarbu nepamiršti, kad prietaisai visada turi būti švarūs ir sterilūs, nes nuo to priklauso meistro ir kliento saugumas.

Taip pat priemonių pasirinkimas priklausys nuo manikiūro tipo kokiu būdu specialistas yra įpratęs atlikti procedūrą – aparatiniu ar rankiniu. Kitas žingsnis -dizaino kūrimas ir nagų paviršiaus padengimą gelio laku.

Svarbu atkreipti dėmesį į naudojamų medžiagų kokybę. Kiekvienas specialistas žino, kad gerai išgaląstas įrankis padeda dirbti.
Tarp gausybės meistrui skirtų įrankių manikiūrui – kiekvienoje kategorijoje yra daugybė instrumentų variantų. Jie skiriasi dydžiu, forma, gamybai naudojamomis medžiagomis. Kurių tikrai reikia, o be kurių galima apsieiti?

Manikiūro meistramas nagų freza pagerina darbo kokybę ir greitį sutvarkant stipriai augančias, elastingos odelės. Renkantis manikiūro priemones, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių: žirklės, mentelės turi būti labai plonos. Medžiaga, iš kurios jie pagaminti, turi būti tik medicininis lydinys. Reikėtų pažymėti, kad plastikinės rankenos žymiai sutrumpins įrankio tarnavimo laiką. Įrankiai turi būti aštrūs, juos turėtų būti patogu laikyti rankoje.

Galiausiai naudojama gelio danga yra polimeras, todėl norint, kad ji sukietėtų, reikia tam tikro bangos spektro šviesos. Yra keletas šių lempų tipų: LED, UV, mišrus tipas ir meistras pats nusprendžia, kuri jam tinkamiausia.