Norint užtikrinti sklandžią įmonės procesų veiklą, yra būtina įdiegti verslo valdymo sistemą, kuri padės optimizuoti visus procesus. Reikėtų paminėti, kad jau seniai yra įrodytas verslo valdymo sistemų naudingumas, bet iki šiol sklando mitai, kuriuos šiame straipsnyje aptarsime bei išsklaidysime.

Verslo valdymo sistema yra reikalinga tik sudėtingiems procesams vykdyti

Dauguma įmonių įdiegė verslo valdymo sistemą tam, kad galėtų efektyviau valdyti atsargas sandėliuose, taupyti kaštus arba padidinti įmonės efektyvumą. Iš tikrųjų, reikėtų žvelgti į šį procesą plačiau, kadangi tai apima ne tik tiekimo grandinės valdymo procesus, bet taip pat ir klientų pasitenkinimo siekimą.

Šiuolaikinėmis verslo valdymo sistemomis yra ypač lengva naudotis, nes jos yra supaprastintos iki minimumo, o tai atneša kliento pasitenkinimą.

Taip pat dar vienas iš privalumų yra duomenų atvaizdavimo aiškumas ir paprastumas, kadangi pats klientas gali orientuotis pateiktoje informacijoje.

Reikėtų nepamiršti, kad tokio pobūdžio sistemos suteikia galimybę dalintis rezultatais bei ataskaitomis tarp padalinių. Taigi, tai padeda sutaupyti laiko, pagerinti komunikaciją bei padeda išvengti žmogiškųjų klaidų.

Verslo valdymo sistema yra įperkama tik didelėms įmonėms

Klaidinga yra manyti, kad verslo valdymo sistemos yra neįperkamos mažoms įmonėms ir, kad norint jas įsigyti reikia turėti labai daug duomenų bei išteklių. Tai tikrai nėra priežastis, kuri turėtų įmonę sustabdyti nuo sistemos pirkimo.

Taip remiantis tuo, kad daugelis įmonių dirba ne debesų kompiuterijos principu, tai būtų puiki galimybė pereiti prie patogesnio naudojimo ir duomenų saugojimu.

Kadangi verslo valdymo sistemose yra įdiegta funkcija, kuri automatiškai visus duomenis perkelia į debesį, taigi nebėra rizikos, kad duomenis gali išnykti visam laikui. Taip pat tai suteikia privalumą dirbti iš bet kokio pasaulio krašto, VVS nereikalauja brangios investicijos į sudėtingą IT infrastruktūrą.

Taigi matome, kad VVS gali apimti ne tik didelių įmonių veiklos procesus, bet taip tai geras sprendimas mažoms įmonėms.

Papildomas pritaikomumas

Verslo valdymo sistemomis besidominčios įmonės, dažnai susimąsto ar išrinkta sistema bus pakankamai lanksti ir gali prisitaikyti prie įmonės srities.

Tai yra ypač svarbu toms kompanijoms, kuriuos turi specifinius poreikius, taigi tai gali būti tokios sritys kaip vaistinės, statybos įmonės ir panašiai.

Žvelgiant iš kitos pusės, pasirenkant modernaus pobūdžio verslo valdymo sistemą, tokių problemų neturėtų atsirasti, kadangi jos yra automatiškai pritaikytos prie ypatingai didelių individualių poreikių.

Nereikėtų galvoti, kad modernios sistemos lankstumas yra nepakeičiamas. Iš tikrųjų yra svarbu pasirinkti tokią VVS, kuri esant poreikiui visuomet turėtų galimybę praplėsti savo funkcionalumą, atitinkantį įmonės veiklos procesus.

Apibendrinimas
Straipsnyje aptarėme pagrindinius mitus, kurie yra susiję su verslo valdymo sistemų diegimu. Svarbu yra išanalizuoti pateiktą informaciją ir tuomet bus aišku, kad VVS – yra lanksti programa, kuri yra įperkama ir mažoms įmonėms. Jai nereikia turėti ypatingai daug duomenų tam, kad jos naudojimas atsipirktų.