Kiekviena moteris nori atsikratyti nuolatinio plaukų šalinimo, kadangi tai užima daug laiko, išteklių bei nervų. Vienintelis mediciniškai patvirtintas gydymas visam laikui pašalinti plaukus yra plaukų šalinimas lazeriu.

Plaukų šalinimas lazeriu

Tai metodas, kai į folikulą, iš kurios auga plaukai, įkišama vienkartinė, smulki ir lanksti adata, tada per adatą nuo dviejų iki dešimties sekundžių perduodama elektros srovė (šiluma (termolizė) sunaikina augančias ląsteles).

Tada to folikulo plaukai pašalinami pincetu. Ląstelės, kurios nėra pažeistos atlikus šį gydymą, užaugins naujus plaukus, kurie galiausiai bus gydomi sekančio paskyrimo metu, o plaukai palaipsniui augs lėčiau ir taps švelnesni, kol visiškai sustos.

Hormonų pusiausvyros sutrikimas

Kai kuriems žmonėms gali būti genetinis polinkis ar hormonų pusiausvyros sutrikimas, dėl kuriuo susidaro plaukų perteklius, ir šiais atvejais plaukų šalinimą lazeriu galima naudoti tik problemai suvaldyti, tačiau daugeliu atvejų, laikantis gydymo režimo, plaukų šalinimas yra nuolatinis.

Paprašykite savo gydytojo patarimo, jei norite daugiau pagalbos šioje srityje.

Prieš plaukų šalinimą lazeriu

Skutimasis penkias ar septynias dienas prieš paskyrimą, pincetas ir kitos laikinos plaukų šalinimo procedūros maždaug prieš dvi ar tris savaites iki paskyrimo yra gerai (kai kurie žmonės gali sumažinti šiuos laikus).

Pradėjus elektrolizės gydymą, kiti vaistai turėtų būti nutraukti. Jei dėl kokių nors priežasčių turite naudoti laikiną gydymą, tai pirmiausia reikia apsitarti su savo terapeutu.

Gerai drėkinama oda gali padėti veiksmingiau gydyti, todėl rekomenduojame klientui per savaitę iki paskyrimo išgerti daug vandens.

Paskyrimo dieną gydymo vietose negalima naudoti dezodorantų, kremų ar losjonų.

Skausmo malšinimas

Jei skausmo faktorius kelia nerimą, vieną valandą iki paskyrimo išgerkite dvi „Panadol“ tabletes, tačiau neviršykite dozavimo nurodymų – mintis gali būti blogesnė nei poelgis.

Nepamirškite tepti tirpinančių medžiagų, tokių kaip „Topicaine“ ar „Emla“ kremas, jei tai yra jūsų pirmas apsilankymas.

Rekomenduojama dėvėti šviežiai skalbtus apatinius ar bikinio apatinius, jei nenorite naudoti vienkartinių megztinių, kai atliekate bikinio zonos epiliaciją.

Po plaukų šalinimo lazeriu

Pirmąsias dvi dienas po procedūros yra rekomenduojama:

Po gydymo jūsų odos folikulai bus atviri, o oda jautri ir gali patekti į bakterijas. Yra rekomenduojama naudoti kūno priežiūros gaminius, kuriuos kiekvieną kartą 3 kartus per dieną galima tepti apdorotoje vietoje su šviežiu medvilnės pumpurėliu. Tai paskatins odos gijimą ir užkirs kelią infekcijai.

Nenaudokite jokių laikinų plaukų šalinimo būdų nuo vienos iki dviejų dienų.

Kad pasiektumėte geriausių gydymo rezultatų, atlikite ne vieną procedūrą. Jei randate mažų nuospaudų ar „rudų viršūnių“ ant kūno, jų nepašalinkite, nes jos yra gijimo dalis – jei jas surinksite, galite susidaryti randų audinys.

Sekančias 1–2 dienas įsitikinkite, kad apdorotos vietos yra švarios, ir sumažinkite šilumos ar trinties plotą.

Taip pat reikėtų vengti

Norint išvengti kryžminės infekcijos, šios vietos negalima liesti pirštais mažiausiai 48 valandas. Dėl tos pačios priežasties nenaudokite viešųjų baseinų, saunų ir nesimaudykite karštuose dušuose ar SPA.

Negalima degintis ir naudoti gultų ar degintis dvi dienas, nes tai paveiks odos jautrumą. Tokios mankštos kaip darbas salėje ir sportas neturėtų būti vykdomos vieną ar dvi dienas.

Nenaudokite jokių produktų, tokių kaip losjonai, dezodorantai, pudros, kūno purškalai ir kt. 24 valandas gydomose vietose, nebent jų rekomendavo gydymo paslaugų teikėjas, nes gali sukelti dirginimą.

Maži nelygumai, skausmas ir paraudimas yra laikinos reakcijos į gydymą ir yra visiškai normalios, ypač po pirminio vizito. Šios reakcijos turėtų išnykti per kitas vieną ar dvi dienas, tačiau jei jos nepraeina, kreipkitės patarimo į savo terapeutą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme plaukų šalinimo procedūrą lazeriu, pasiruošimą prieš vizitą ir priežiūrą po plaukų šalinimo. Vadovaudamiesi šiais patarimais Jūs tinkamai pasiruošite šiai procedūrai ir galėsite mėgautis rezultatu.

Daugiau informacijos apie plaukų šalinimą lazeriu galite sužinoti depiliacijoscentras.lt