Jauniesiems vairuotojams įsigyti draudimo paslaugas – tikra prabanga. Jaunas amžius, vos keleri metai, geriausiu atveju, vairuotojo stažo yra rizikos veiksniai, dėl kurių privalomo auto draudimo kaina kyla. Norint sutaupyti, didelė dauguma jaunųjų vairuotojų sulaukia pagalbos iš savo tėvų ar senelių, turinčių daugiametę patirtį ir pavyzdingą vairuotojo istoriją. Pastarieji registruoja automobilį savo vardu, o sudarydami draudimo sutartį nutyli apie būsimus papildomus vairuotojus, neturinčius patirties. Deja, tokia pagalba apsidrausti, dažnu atveju turi neigiamų pasekmių ne tik jaunajam vairuotojui, bet ir patyrusiems automobilio savininkams.

Pagal Lietuvos respublikos įstatymus, bet kokia transporto priemonė yra draudžiama jos savininko vardu. Norint, kad transporto priemone galėtų naudotis kiti asmenys ir jiems galiotų privalomasis civilinės atsakomybės draudimas – tai turi būti nurodyta draudimo sutartyje. Tačiau tokiu atveju automobilio draudimas brangsta. Kito vairuotojo amžius, stažas bei eismo įvykių istorija skiriasi, o ypatingai jei jo patirtis yra trumpesnė – jam tenkanti rizika didesnė. Atsižvelgdami į draudimo bendrovių kainodarą, vairuotojai griebiasi kraštutinių išeičių. Vyresnieji apdraudžia automobilį už mažesnę kainą, dėl jų patirties ir drausmingos istorijos, ir piktybiškai nutyli, kad transporto priemonė taip pat bus naudojama kito, dar tik pradedančiojo vairuotojo.

Tokio elgesio pasekmės dažnu atveju būna dar brangesnės, ne tik finansiniu atžvilgiu. Pirmiausia – yra sugadinama savininko draudimo istorija, kas įtakoja įmokos kilimą kitą kartą norint apdrausti savo automobilį. Taip pat, jaunuoliui, kurio teisė vairuoti nėra paminėta draudimo sutartyje, patekus į eismo įvykį, privalomas auto draudimas tik dalinai padengs padarytą žalą. Šiuo atveju avarijos kaltininkui tenka padengti nukentėjusiųjų turtinius ir asmeninius avarijos nuostolius iš savo kišenės. Taigi, šis neatsakingo elgesio variantas turi ilgalaikių finansiškai skausmingų padarinių.

Draudimo bendrovės pataria draudžiant transporto priemonę išsiaiškinti visas poliso galiojimo aplinkybes ir galimus nuostolius žalos atlyginimo atveju. Be to, svarbu nepamiršti (kas ne retai pasitaiko) dovanojant automobilį nepatyrusiam vairuotojui, pasirūpinti, kad šis taptų transporto priemonės oficialiu savininku ir privalomas auto draudimas būtų pasirašytas jo vardu. Tai labai nesudėtinga procedūra, padedanti išvengti nesusipratimų ir didelių nuostolių ateityje. Vis dėlto nutikus nesusipratimui, pirmiausia patartina kreiptis į draudimo ekspertus.