Girdėjote, kad šiuo metu privati paskola yra pigesnė nei įprastas vartojimo kreditas iš greitųjų paskolų bendrovės? Gandai teisingi, tačiau reikėtų pabrėžti, kad privačios paskolos irgi išduodamos ne visada. Mat šių paskolų pagrindinė savybė yra ta, jog klientas privalo įkeisti nekilnojamą turtą, o ypač daug žmonių jo neturi, todėl iš tokių privačių skolintojų jie paskolų ir negauna. Privačios paskolos išties yra gana patraukliausios, nes vis dėlto – palūkanų norma siekia vos kelis procentus per metus, tuo labiau, kad kai kurie kreditoriai siūlo ir itin dideles sumas, kurių negali pasiūlyti greitųjų paskolų bendrovės.

Privačios paskolos dažniausiai teikiamos paprastų fizinių asmenų, kurie tiesiog sudaro sutartis. Tai nėra įmonės, kurios registruotos vartojimo kredito teikėjų sąraše. Trumpai tariant, fiziniai asmenys, kurie teikia paskolas su nekilnojamo turto įkeitimu, šia veikla gali užsiimti ir nesiregistruojant jokiose priežiūros institucijose. Šiems kredito teikėjams net nėra prievolės dėl kreditingumo vertinimo, todėl tie vartotojai, kurie skolinasi įkeisdami nekilnojamą turtą, dažniausiai tą paskolą gauna, nes kreditoriai jų mokumo nevertina. Jų garantas yra būtent nekilnojamas turtas, kurį jie gautų, jeigu klientas nevykdytų savo finansinių įsipareigojimų.

Būtina pabrėžti, kad nekilnojamo turto įkeitimo procedūra yra atliekama pagal visus teisinius standartus, todėl negalvokite, kad savo nekilnojamą turtą jūs kažkaip apsaugosite – neva tai tik privatus kreditorius. Privatūs skolintojai turi visas teises kaip ir greitųjų kreditų bendrovės, komerciniai bankai ar tiesiog kredito unijos – negrąžinus skolos ar nesumokėjus įmokos, kreditorius tiesiog kreipsis dėl įkeisto nekilnojamo turto arešto.

Be abejo, turto praradimas negąsdina tų, kurie skolas grąžina laiku ir pagal visus susitarimus. Jeigu jūs ieškote nemažos sumos ir galite įkeisti NT, tai jums geriausia būtų kreiptis ne į įprastas greitųjų paskolų bendroves, o būtent  į privačius kreditorius ar bankus. Tiesa, bankuose privati paskola gali būti išduodama sunkiau, nes daugelyje jų yra vidinė taisyklė, nurodanti darbuotojui patikrinti kliento kreditingumą bei pajamas.

Privatūs kreditoriai siūlo daug geresnes sąlygas skolinimuisi, tačiau atminkite, kad be NT įkeitimo jūs paskolos negausite.