Tiekimo grandinė yra sisteminis procesas, kuriame dalyvauja organizacijos, asmenys, veiklos ir ištekliai padedantys perkelti gaminius arba paslaugas nuo tiekėjo iki kliento arba galutinio naudotojo. Tiekimo valdymo sistemos yra įrankiai padedantys kontroliuoti tiekimo grandinės veiklas ir valdyti prekių pristatymą iš vienos vietos į kitą bei didinti klientų vertę, ir konkurencinį pranašumą. Apie tai kaip tokios sistemos padeda organizuoti tiekimą galima sužinoti šioje nuorodoje: https://www.terraerp.lt/tiekimo-grandines-valdymas.

COVID-19 pandemijos metu tiekimo procesai buvo paveikti kone labiausiai ir tai buvo susiję tiek su tarptautinės prekybos sutrikimais tiek ir vietinių tiekėjų problemomis. Tačiau įmonės, savo veikloje naudojančios tiekimo valdymo sistemas sugebėjo greičiau ir efektyviau prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos. Tai pavyko dėka ir taip aiškiai išreikštų naudų, kuriomis pasižymi tokio pobūdžio įrankiai, tarp kurių galima išskirti šias:

1. Tinkamos tiekimo valdymo sistemos pagalba galima ne tik numatyti ir planuoti paklausą, bet ir užtikrinti jai pasiūlą. Pagrindinė to priežastis – galimybė kaupti ir analizuoti daugybės panašių tiekėjų duomenis. Tai leidžia rinktis ne tik iš pačių pigiausių ar greičiausiai pristatančių įmonių, bet reaguojant į rinkos situaciją, kreiptis į arčiau esančius, nors ir ne pačius pigiausius. Taigi tokiu būdu yra galimybė prisitaikyti prie rinkos dinamikos ir užsitikrinti savo veiklą net ir sudėtingiausiu laikotarpiu.

2. Geresnis kaštų valdymas yra neabejotinai viena iš didžiausių naudų, kurias suteikia tiekimo valdymo sistemų naudojimas. Tai apima inventoriaus sisteminimą, pagamintos produkcijos laikymą, ir gerų santykių palaikymas su distributoriais ir tiekėjais.

Taigi tikimo grandinės valdymas padeda įmonėms ne vien įprastomis sąlygomis, bet ir tada kai ekonominė situacija, verčia keistis ir taikytis prie vykstančių aplinkui pokyčių.