baldaiSvetainės įrengimas reikalauja gana daug laiko. Svarbu, kad svetainės baldai būtų kokybiški, ilgaamžiai ir patrauklūs, kurtų teigiamą namų atmosferą, trauktų aplinkinių dėmesį ir pabrėžtų namų šeimininko asmenybę. Kad galėtumėte džiaugtis optimaliu kainos, kokybės ir estetikos santykiu, rinkitės baldininkų gaminamus baldus. Taip ne tik būsite tikri rezultatu, bet ir galėsite kurti pageidaujamo stiliaus interjerą. Masiškai gaminama produkcija, paprastai, negali užtikrinti nei ilgaamžės kokybės, nei stilistinio išbaigtumo.

 

Apsibrėžkite savo viziją

Visų pirma, kad būtumėte patenkinti savo svetaine, turite turėti viziją. Jei nežinosite, kokio interjero norite, nebūsite patenkinti net ir geriausio baldininko darbu. Gerai pagalvokite, kaip turi atrodyti jūsų svetainė, kokias funkcijas ji turi atlikti. Nors pastarasis sakinys gali skambėti neįprastai, vis dėlto, praktika rodo, kad skirtingi šeimininkai savo svetainei kelia skirtingus reikalavimus. Vieni akcentuoja svetainę kaip poilsio erdvę, kiti – kaip šeimos susirinkimų vietą ar svečių priėmimo kambarį. Gana dažnai svetainė atlieka ir valgomojo funkciją ar tarnauja kaip darbo kambarys. Žinoma, dažniausiai svetainė atlieka daugiau nei vieną funkciją, tačiau nuo to, kokius pagrindinius reikalavimus jai keliate, priklausys ir baldų dizainas, jų išdėstymas, interjero spalvos bei nuotaika.

 

Kreipkitės į profesionalius baldininkus

Turėdami svetainės viziją, susisiekite su patikimais baldų gamintojais. Jūsų pasirinkta baldų gamybos įmonė turi turėti ne tik ilgametę patirtį, bet ir galėti pasigirti ne vienu sėkmingu projektu, pozityviais buvusių klientų atsiliepimais. Rinkitės įmonę, kuri dirba su aukštos kokybės medžiagomis ir gali suteikti kokybės garantiją. Pasikalbėkite su baldininkais, išsakykite jiems savo lūkesčius ir idėjas. Kartu su profesionalais galėsite sudaryti svetainės projektą, numatyti, kur ir kokie baldai stovės.

 

Dažniausios svetainės įrengimo klaidos

Stilinga svetainė turi išlaikyti stilistinį vientisumą. Venkite spalvų, stilių ir dekoracijų įvairovės, kadangi tokia erdvė atrodys chaotiškai. Nesistenkite ir vienoje svetainėje sutalpinti visų funkcinių zonų (darbo, pietų, poilsio, svečių priėmimo ir kt.). Kad svetainėje jaustumėtės patogiai, įsitikinkite, kad baldai netrukdys vieni kitiems. Itin dažnai baldai išdėstomi žiūrint tik į vizualinę pusę, nepagalvojus, ar bus patogu tokiame kambaryje judėti, ar galėsite kalbėtis ir jums netrukdys pašalinis, pavyzdžiui, televizoriaus, garsas. Jei norite svetainėje išryškinti tam tikrus baldus ar aksesuarus, nepamirškite, kad tarpusavyje panašūs (pvz., vizualiai patrauklūs) elementai negali būti išdėstyti greta arba vienas už kito – taip atimsite galimybę pastebėti tikrąjį jų grožį, pvz., jei židinį įrengsite žemiau televizoriaus, deja, negalėsite mėgautis nei vienu, nei kitu, kadangi akys bėgios žemyn-aukštyn, todėl negalėsite sukoncentruoti dėmesio.