Vandens minkštinimo filtrai yra viena iš filtravimo sistemų, kuri pašalina didelę kalcio ir magnio koncentraciją, dėl kurios vanduo kietėja. Kai vanduo praeina per minkštiklį, sistema išfiltruoja kalcį ir magnį, o suminkštintas vanduo praeina per minkštiklio sistemą vamzdžiais.

 

Apdorojimas

 

Vandens minkštikliai apdoroja kietą vandenį, naudodami druską ir jonų mainų dervas, kad pašalintų kalcio ir magnio kietumą iš vandens. Šios dervos yra padengtos natrio tirpalu, kuris pakeičia magnį ir kalcį, todėl vanduo tampa minkštesnis.

 

 

 

Paprastai teigiami natrio jonai padengia dervą, bet kai vanduo teka virš dervos pakeliui į kriauklę arba skalbimo mašiną, teigiami kalcio ir magnio jonai, kurie natūraliai yra kietame vandenyje, prilips prie dervos. Derva yra neigiamai įkrauta ir pritraukia teigiamai įkrautus mineralus į vandenį (procesas vadinamas jonų mainais).

 

 

 

Kadangi neigiamo krūvio dervos karoliukai negali visiškai pašalinti kietumo mineralų iš vandens, jie taip pat vadinami vandens kondicionieriais. Ir atvirkščiai, vandens kondicionieriai neutralizuoja kietus mineralus, todėl jie praranda gebėjimą prilipti prie vamzdžių ir vamzdžių. Be to, besūriai vandens minkštikliai (dažnai vadinami vandens kondicionieriais) nepašalina magnio ir kalcio, bet besūriai vandens minkštikliai neutralizuoja juos per procesą, vadinamą pagalbinė kristalizacija, todėl jie nesudaro nuosėdų.

 

 

 

Kaip rodo pavadinimas, vandens minkštiklis yra viso namo vandens valytuvas, kuris minkština vandenį pašalindamas mineralus, kurie jį kietina ir nešvarina. Vandens minkštikliai pašalina kalcio ir magnio jonus iš vandens, todėl jis yra minkštas ir gana saugus naudoti bei gerti.

 

Magnis ir kalcis

 

Kai kuriuose vandenyse yra daug magnio ir kalcio mineralų, kuriuos absorbuoja žemė, todėl jie yra kieti. Jei vandenyje šių mineralų nėra arba jų kiekis yra ribotas, jis laikomas minkštu. Ar vanduo yra „kietas“, ar „minkštas“, priklauso nuo šių mineralų kiekio jūsų vandenyje.

 

 

 

Kietas vanduo reiškia, kad vandenyje yra didelės koncentracijos tam tikrų mineralų, sukeliančių tokias problemas kaip sumažėjęs darbingumas, sausa oda ir daug kitų nepageidaujamų reiškinių. Tai taip pat apsunkina lyginimą ir apskritai skalbimą dėl sumažėjusio muilo reaktyvumo.

 

 

 

Kartais gali prireikti filtruoti vandenį prieš jam patenkant į minkštiklį, kad jis nesuliptų. Norint užtikrinti tinkamą minkštiklio veikimą, būtina reguliariai tikrinti vandenį ir prižiūrėti minkštiklį. Prieš naudodami audinių minkštiklį šiam tikslui, vadovaukitės rekomendacijomis, pateiktomis skyriuje „Buitinio vandens apdorojimas“. Šie minkštikliai dažnai turi dervos rezervo talpą, kad papildant būtų galima gauti šiek tiek gėlo vandens.

 

Gėlas vanduo

 

Gėlo vandens, tiekiamo iš komunalinių paslaugų, nereikia toliau minkštinti ir jis gali sukelti koroziją jūsų namuose. Priklausomai nuo vandens kokybės, kai kurie vandens minkštikliai gali pašalinti visą arba dalį vario, geležies, mangano ir radžio, taip pat kalcio ir magnio. Vandens minkštikliai, be kalcio ir magnio jonų pašalinimo, taip pat pašalina nedidelį kiekį geležies arba ištirpusios geležies, esančios tirpioje būsenoje.

 

 

 

Dervos rutuliukai talpyklose pritraukia kalcį ir magnį, pakeičiant juos natrio jonais, kurie suteikia gėlo vandens. Įprasto veikimo metu į mineralų rezervuarą patenka kietas vanduo, o vandenyje esantis kalcis ir magnis paverčiami mažomis polistireno granulėmis, pakeičiančiomis natrio jonus. Kai per mineralų baką prabėga pakankamai vandens, kad pasibaigtų natrio sferos, kompiuteris pradeda regeneraciją.

 

Vožtuvai filtruose

 

Taigi, valdymo vožtuvas rūdos rezervuare pradeda regeneravimo ciklą. Regeneracijos metu sūrus vanduo iš trumpo vamzdelio nuteka užpildymo vamzdeliu į aukštąjį. Mineralinės nuosėdos prilimpa prie dervos ir vanduo išeina iš vandens minkštiklio bako ir teka visame name.

 

 

 

Iš esmės, kai vanduo patenka į minkštiklio baką, tirpios medžiagos prilimpa prie natrio užpildytų dervos granulių dėl natrio išsiskyrimo į vandenį, pašalindamos juos ir suminkštindamos vandenį. Kai kietas vanduo praeina per šiuos perlus, likusieji mineralai pakeičiami natrio chlorido jonais. 

 

Tada labai koncentruotas natrio chlorido arba kalio chlorido sūrymas iš praplovimo bako teka per dervos terpės baką, išstumdamas kalcio ir magnio jonus ir pakeisdamas juos šviežiais natrio arba kalio jonais. Kiekviena kubinė pėda dervos gali veiksmingai pašalinti kalcį ir magnį iš maždaug 3200 galonų kieto vandens, kurį Vandens kokybės asociacija apibrėžia kaip 10 grūdų galone.

 

Alternatyvos

 

Vandens minkštiklių alternatyva be druskos naudoja pažangų keraminį pagrindą, kuris efektyviai pritraukia ir neutralizuoja kalkingas kieto vandens savybes, nereikalaujant regeneravimo, plovimo ar elektros energijos. Tiesą sakant, vandens valytuvai be druskos yra aprūpinti nuosėdų valdymo technologija, kuri natūraliai sumažina nuosėdų nuosėdas ant vamzdžių, nenaudojant chemikalų ar druskos. Skirtingai nuo druskos pagrindu pagaminto minkštiklio rs, be druskos kondicionieriai nedematerializuoja vandens, chemiškai pašalindami mineralus.

 

 

 

Skirtumas tarp vandens filtro ir vandens minkštiklio yra tas, kad vandens filtras pašalina iš vandens teršalus, todėl jį saugu gerti. Vandens minkštiklis pagerins vandens skonį, tačiau norint pašalinti chloro skonį ir kvapą, reikia vandens filtro su aktyvuota anglimi, pavyzdžiui, Puronics sistemos. 

 

Pabaigai

 

Komunalinis vandentiekio vanduo yra didelio kietumo, todėl jums gali būti ypač naudinga namuose įrengti vandens minkštinimo arba vandens filtravimo sistemą. Plačiau Pribus.lt.